Kuidas teada, mis täpselt on tagatiseta väikelaen?

Praegusel ajal võib olla keeruline teha täpselt vahet, mis on siis tagatiseta väikelaen, mis on ettevõttelaen, mis on kiirlaen , mis on kinnisvaralaen, mis on tarbimislaen, sest pakkumisel on kõik eelmainitud variandid ja enamgi veel. Kõik ju võimaldavad mingi raha laenamist, mida saab vastavalt oma vajadustele kasutada. Millist tasuks siis valida? Võrdleme siis erinevaid laenuliike tagatiseta väikelaenuga, ning teeme selgeks, mis on sarnasused aga ka erinevused.

Kiirlaenja tagatiseta väikelaen

Kuigi ka kiirlaen ei nõua reeglina tagatise olemasolu, siis peamiseks erinevuseks on see, et tagatiseta väikelaenul on tavaliselt võimalik laenata suurem summa, kasutada pikemat tagasimakse perioodi ning maksta madalamat intressi, kui kiirlaenul.

Ettevõttelaen ja tagatiseta väikelaen

Ettevõttelaen eeldab ilmselgelt ettevõtte olemasolu, nii et seda ei saa taotleda füüsiline isik, kellel on hädasti enda tarbeks raha vaja, vaid üksnes juriidiline isik. Ettevõtetele suunatud laene on muidugi mitmeid erinevaid, alates investeerimislaenust ja lõpetades seadmeliisinguga. Miinuseks on aga see, et ärilaenud nõuavad tihtipeale nii äriplaani olemasolu kui ka tagatist, mis teeb taotlusprotsessi pikemaks ja keerulisemaks. Nii et mõnel juhul võib oma firma käimasaamiseks olla lihtsam võtta hoopis tagatiseta väikelaen.

Õppelaen ja tagatiseta väikelaen

TFBank

Väga palju räägitakse õppelaenu madalast intressist ning paindlikust tagasimaksevõimalusest. Piiranguteks on aga see, et õppelaen on mõeldud õppekulude katteks, mida saavad taotleda üksnes täiskoormusega õppivad üliõpilased, samas kui tagatiseta väikelaen on vaba kasutusega laen. Samas on õppelaenul olemas maksimaalne piir, mis ei sõltu inimese sissetulekutest, võimalustest ega ka soovidest. 2014/2015 õppeaastal on laenu maksimaalne suurus 1920€, kuid laenu võib nii mitu korda, kui mitu aastat on õppekava nominaalaeg. Samamoodi nõuab õppelaen tagatuseks ka kahe Eesti kodaniku käendust või Eestis asuvat kinnisvara.

Tarbimislaen ja tagatiseta väikelaen

Osaliselt liigitatakse ka tagatiseta väikelaenu tarbimislaenude kategooriasse. Väikelaenude summad ulatuvad reeglina kuni 10 000 euroni, mis on sõltuv juba ettevõttest, kus laen võetakse, tarbimislaenu võimalik summa võib aga ulatuda lausa mitmekümne tuhande euroni.

Kinnisvara laen ja tagatiseta väikelaen

Kuigi tagatiseta väikelaenu suurim summa võib võimaldada osta mõne väiksema korterikese väga madala hinnaklassiga piirkondades, siis reeglina antud laenu selleks ei kasutata. Kinnisvara laenude summad on ka tunduvalt suuremad ja maksimaalne tagasimakse periood mitu korda pikem, kuid need on sihtotstarbelised laenud.

2015-2017- Vaikelaenud.ee