Eesti väikelaenud

Laenumaailm on suur ja kirju, pakkumisel on mitmeid erinevaid võimalusi ning erinevate aastate jooksul on laenupakkujaid (Bigbank)üksnes juurde tulnud. Eesti väikelaenud – see on vaid üks pisike osa Eesti laenuturust, kuid väikelaenude soovijate jaoks on väga palju erinevaid teenusepakkujaid. Kuigi laenuturg on suures osas jaotunud nelja Eesti suurema panga vahel, siis pankadeväline laenuturg Eestis kasvab üha suuremaks: eraisikud, eraisikute laenuportaalid jne.

Kliendi jaoks on see otse loomulikult ainult hea, sest suurem valik tähendab ühtlasi seda, et on ka rohkem võimalusi leida endale sobivaim pakkumine. Olenevalt laenuandjast on erinevad nii minimaalsed ja maksimaalsed laenusummad, intressimäärad, käendaja nõue, sissetuleku nõutav suurus, tagasimakse tähtajad, tagasimakseviisid kuid ka tagajärjed, mis juhtub kui tekivad maksehäired ja pole võimalik laenu tagasi maksta


Eesti väikelaenud – mis on täpselt sinule?

Muidugi tuleb selleks, et leida endale sobivaim variant, natuke vaeva näha, ning küsida pakkumisi võimalikult paljudest erinevatest kohtadest. Eelmisel aastal TNS Emori poolt läbi viidud uuring kinnitas, et 89% neist inimestest, kes taotlevad väikelaenu, isegi ei küsi alternatiivset pakkumist teistest kohtadest peale oma kodupanga. Samas on aga eestlased väga hinnatundlikud muude teenuste osas ning odavaimate variantide leidmine, sooduskampaaniatega kursisolemine, vautšerite ostmine ja allahindluste kasutamine on paljudele justkui omamoodi hobiks. Selline soodsamate võimaluste otsimine peaks saama tavapäraseks ka siis, kui küsimuse all on väikelaenud. Küsida tuleks alati kindlasti vähemalt kaks pakkumist ning mida rohkem, seda parem.

Lisaks soovimatusele võrrelda erinevate pakkujate võimalusi, ei ole paljud neist kes otsustavad kasutada väikelaenu, teadlikud võimalusest oma väikelaen üle tuua, juhul kui mõni teine teenusepakkuja suudab pakkuda tunduvalt soodsamat intressivõimalust ja see avastatakse alles pärast laenulepingu sõlmimist. Mitmetele klientidele on üllatuseks, et Eesti suurimad pangad, mida teavad peaaegu kõik, ei pruugi alati pakkuda soodsaimat intressi.

See tähendab, et kuigi esmapilgul võib tunduda, et väikelaenud on midagi, mille kasuks otsustamine on kõige kergem ja lihtsam variant, siis on võimalik ka seal valdkonnas saada nii ülihea kui ka ülihalb pakkumine. Selleks, et vältida viimast, tuleb tegeleda ettevalmistusega ning anda laenupakkujatele võimalus teha sulle parim pakkumine.

2015-2017- Vaikelaenud.ee